spot_img

Fiat Mio, maşina viitorului!

Fiat a prezentat la Salonul Auto de la Sao Paulo un concept inovator denumit Mio, ce a fost creat online de peste 17.000 de persoane.

Măsurând aproape 2,5 metrii lungime Mio estmai scurt decât Smart ForTwo şi înglobează tehnologii mult mai avansate decât acesta. Controlul prin intermediul touch-screen-ului sau telefonul integral, sunt doar două dintre acestea.

Farurile camuflate în grila faţă, acoperişul uriaş din sticlă sau roţile acoperite îi oferă micuţului model un aspect desprins parcă din filmele SF.

Potrivit celor de la Fiat, Mio a fost dezvoltat în cea mai mare parte cu ajutorul publicului larg. Peste 17.000 de persoane punându-şi amprenta pe procesul de construcţie a conceptului prezentat în Brazilia.

Şeful departamentului de design al italienilor a sublinia faptul că un bun proiectant ţine întotdeauna cont de dorinţele fiecăruia, iar prin proiectul Mio exact acest lucru s-a dorit.

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- FII CALM LA VOLAN -
15,288FaniÎmi place
703CititoriConectați-vă
1,620AbonațiAbonați-vă

Ultimele articole

- Partener Danny Ungur Racing -
- Brașov Amanet Auto-spot_img

Parteneri Autostiri