spot_img

Video: Nissan DeltaWing asaltat de un Porsche GTC

Americanul Gunnar Jeannette, pilot al echipei Highcroft Racing, a decolat de pe pista in urma unui acrosaj pe timpul testelor pe circuitul din Road Altanta.

Inaintea impactului  Gunnar Jeannette  a stabilit la volanul bolidului sau cel mai rapid tur de circuit. Testele acestuia au fost intrerupte de acrosajul provocat de un Porsche GTC, potrivit highcroftracing.com.

Aparatele de telemetrie ale echipei Highcroft Racing au indicat o forta de 7G in momentul impactului cu zidul de beton de pe marginea pistei. Din fericire pentru pilot, dupa analizele medicale, acesta nu a suferit leziuni grave.

Va invitam sa urmariti imaginile unui acrosaj teribil terminat cu bine.  Dupa ce Nissan DeltaWing-ul s-a oprit, Gunnar Jeannette a mai avut puterea sa ridice mainile din monopost si sa-si intrebe adversarul prin gesturi: „Ce ai vrut sa faci?”

„Din fericire baietii au construit o masina puternica” a declarat Gunnar Jeannette dupa  accident, potrivit highcroftracing.com.

Sursa: highcroftracing.com. Video: YouTube

Related Articles

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- FII CALM LA VOLAN -
16,564FaniÎmi place
703CititoriConectați-vă
1,770AbonațiAbonați-vă

Ultimele articole

- Partener Danny Ungur Racing -

Parteneri Autostiri