spot_img

Baja Transilvania 2013 – clasamente si imagini

Pentru a participa la competitii rally raid, pe langa o conditie fizica excelenta, ai nevoie de spirit de aventura, de creativitate, de puterea de a duce un lucru la capat, de pasiune si determinare.

Recent s-a tras cortina peste etapa I a Campionatului de Raliuri Tot Teren – 2013, “Baja Transilvania”. “Baja Transilvania” este o competitie organizata de Clubul Trans Carpatic in colaborare cu Sport Club ANG Ploiesti. Rally Raid-ul se desfasoara pe o lungime de 395 de kilometri si este dedicata atat motocicletelor cat si autoturismelor.

In cele doua zile de concurs raiderii si-au incercat si demonstrat abilitatile in 7 probe speciale cu o lungime totala de 236 de kilometri.

Iata clasamentul pus la dispozitie de Victor Pop, presedintele Clubului Trans Carpatic:

Baja Transilvania 2013  – Clasament auto

Locul 1 – Echipajul format din Dobrescu Dan / Serban Claudiu – Mitsubishi L 200 (Grupa TH)
Locul 2 – Echipajul format din Berger Dan / Dobrisan Marius – Nissan Navara (Grupa TH)
Locul 3 – Echipajul format din Munteanu Marian / Munteanu Rodica – Suzuki Vitara (Grupa TH)

Baja Transilvania 2013  – Clasament Moto

Locul 1 – Somodean Ioan – Husaberg (Grupa moto)

Locul 2 – Ban Mihai – Yamaha Raptor (Grupa quad)

Locul 3 – Mitrache Alexandru – KTM 640 ADV (Grupa moto)

Locul 4 – Badoi Catalin – KTM 525 EXC (Grupa moto)

Locul 5 – Dumitrache Razvan – KTM 525 EXC (Grupa moto)

Locul 6 – Mitachescu Stefan – KTM EXC (Grupa moto)

Locul 7 – Somodean Rares – Husaberg (Grupa moto H)

Locul 8 – Jerca Andrei – Yamaha Raptor (Grupa quad)

Locul 9 – Sandor Mihai – Canam (Grupa ATV)

Datele complete pentru auto pot fi consultate aici, iar pentru moto aici.

Urmatoarea competitie de anvergura organizata de Clubul Trans Carpatic este „Trans Carpatic Rally 2013”

Trans Carpatic Rally 2013 este impartit in 3 (trei) etape dupa cum urmeaza: etapa I 28-30.07.2013, etapa II 31.07 – 01.08.2013 si etapaIII 02-03.08.2013. Concurentii amatori pot alege etapele de concurs, din cadrul Trans Carpatic Rally 2013, la care doresc sa participe,consultand sectiuneaTraseu/itinerarkm.
Pentru a va documenta si informa corect va indicam sa consultati pagina: rally.clubultranscarpatic.ro/ro
Drum bun, asfalt uscat si numai bine. Pe curand.
Credit foto: Dan Strauti

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- FII CALM LA VOLAN -
16,566FaniÎmi place
703CititoriConectați-vă
1,770AbonațiAbonați-vă

Ultimele articole

- Partener Danny Ungur Racing -

Parteneri Autostiri