spot_img

Chevrolet Camaro SS Black Cat!

Noul Camaro SS, al celor de la Chevrolet, pare a avea mult lipici la public, din moment ce firmele de tuning se bat în proiecte din ce în ce mai îndrăzneţe, având la bază acest model.

După ce ieri vă prezentat proiectul “Fantastic Five” Baldwin-Motion, astăzi vă prezentăm un alt proiect Camaro SS: Black Cat by Felge!

Proiectul este bazat în principal pe performanţă, însă nici partea de imagine nu a fost lăsată deoparte. Astfel la o primă vedere a modelului îţi este imposibil să nu remarci uriaşele jenţi de 22 inch!

După cum vă spuneam principalele modificări se găsesc sub capotă, unde V8-ul de 6.2litrii a primit un compresor suplimentar ce duce puterea motorului de la 432 la 625 cai.

Suplimentar Chevrolet Camaro SS Black Cat poate fi echipat cu un sistem de evacuare sport BORLA al cărui preţ se apropie de 1.000 euro.

Toate aceste modificări, cresc preţul modelului cu peste 20.000 euro, însă cunoscătorii ştiu că maşina merită fiecare bănuţ.

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- FII CALM LA VOLAN -
16,601FaniÎmi place
703CititoriConectați-vă
1,790AbonațiAbonați-vă

Ultimele articole

- Partener Danny Ungur Racing -

Parteneri Autostiri