Sebastien Vettel a primit un bonus de 3.000.000 de Euro din partea Red Bull pentru titlul mondial obţinut în Formula 1.
Conform presei germane întreaga echipă a fost recompensată cu bonusuri substanţiale în urma celor două titluri mondiale reuşite, la piloţi şi la constructori. Cotidianul Bild vehiculează o sumă de minim 12.000 Euro pentru fiecare angajat de bază, suma ajungând la peste 50.000 Euro pentru inginerii echipei.
Proprietarul team-ului britanico-austriac, Dietrich Mateschitz, a declarat că bugetul echipei în present se situează între 100 şi 150 milioane de euro.



