BMW a sărbătorit al 25-lea podium în BTCC

| 14 august 2017 | 0 Comments

Colin Turkington (Marea Britanie) a obţinut un nou reper pentru West Surrey Racing şi BMW în British Touring Car Championship (BTCC). Locul al treilea în a doua cursă de la Knockhill (Marea Britanie) a fost al 250-lea podium pentru BMW în BTCC.

De asemenea, Turkington a ocupat poziţia a treia şi în celelalte două manşe şi, prin urmare, a urcat pe primul loc în clasamentul piloţilor cu trei etape rămase în calendar.

Coechipierul lui Rob Collard (Marea Britanie) a terminat al patrulea în două curse şi al 11-lea în cea de-a treia cu BMW 125i M Sport la Knockhill. BTCC revine în program peste două săptămâni la Rockingham (Marea Britanie).

Sursa: comunicat transmis Autostiri.ro
Imagine: colinturkington.com

Tags: , , , , ,

Category: Altele, Prima pagina

Citește articolul precedent:
eSports: Noul sezon Racing League Romania powered by BMW așteaptă cei mai buni piloți virtuali la start

Piloți autohtoni cu palmares bogat în cursele reale, precum Alex Mirea, Leo Borlovan, Sergiu Nicolae și Alex Cascatău au fost...