spot_img

Ginetta prezintă G60!

Producătorul britanic Ginetta a prezentat de curând noul model G60. Sportiva în două locuri va fi produsă în numai 50 de exemplare, fiecare dintre acestea urmând a fi echipate cu motoare V6 de 3.7 litrii ce dezvoltă nu mai puţin de 310 CP!

Pentru a respecta principiile firmei în materie de greutate (1.100 kg), Ginetta G60 a trebuit să renunţe la tehnologii precum ABS, controlul tracţiunii sau servo direcţie, însă rezultatul 0-100 km/h sub patru secunde şi 265 km/h viteză de top merită efortul.

Înafară de motorul împrumutat de la Mustang, G60 se foloseşte şi de o transmisie manuală în şase rapoarte Ford. Caroseria din fibră de carbon pune la rândul ei umărul la performanţele maşinii, crescându-i stabilitatea.

Preţul modelului reflectă şi el performanţele maşinii: 68.000 lire sau 105.000 dolari!

Related Articles

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- FII CALM LA VOLAN -
16,623FaniÎmi place
703CititoriConectați-vă
1,790AbonațiAbonați-vă

Ultimele articole

- Partener Danny Ungur Racing -

Parteneri Autostiri