Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto Bucuresti 2015

| 17 septembrie 2015 | 0 Comments

In weekend-ul 12 si 13 Septembrie a avut loc in Piata Constitutiei din Bucuresti, in cadrul Show Auto Moto, DRIFT GRAND PRIX – concurs de drift, ce s-a desfasurat pe o suprafata de 17.000 mp in fata Casei Poporului, o premiera la Show Auto Moto.
In cadrul concursului de drift au fost prezenti piloti direct din Campionatul National de Drift, amintind acum doar pe: Sorin Ene, Razvan Fratianu, Calin Ciortan, Catalin Trifan , Ilarion Grigorici si multi, multi altii.

Reprezentantii echipei Audio Class Drift Team din Piatra Neamt: Catalin Trifan si Ilarion Grigorici au avut clasari foarte bune la acest eveniment ! Catalin s-a clasat pe locul 4 in sesiunea de calificari iar Ilarion pe locul 8.

La finalul competitiei Catalin a ocupat primul loc pe podium dupa ce a trecut pe rand in top 16, 8 , 4 de piloti din Romania si in finala duelandu-se cu un pilot participant din Bulgaria. Ilarion s-a clasat in Top 8 la finalul competitiei.

Foto transmise de Asociatia Profesionista de Drift  „Audio Class Drift Team”

Tags: , , , , , , , , , ,

Category: Altele, Prima pagina

Citește articolul precedent:
Câmpulung Muscel, un loc atât de drag pentru Phoenix și Cătălin Ghigea

Pilotul Cătălin Cedric Ghigea și mașina sa de concurs, Alfa Romeo Alfetta GTV cu nume de cod Phoenix, mai au...