Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto Bucuresti 2015

| 17 septembrie 2015 | 0 Comments

In weekend-ul 12 si 13 Septembrie a avut loc in Piata Constitutiei din Bucuresti, in cadrul Show Auto Moto, DRIFT GRAND PRIX – concurs de drift, ce s-a desfasurat pe o suprafata de 17.000 mp in fata Casei Poporului, o premiera la Show Auto Moto.
In cadrul concursului de drift au fost prezenti piloti direct din Campionatul National de Drift, amintind acum doar pe: Sorin Ene, Razvan Fratianu, Calin Ciortan, Catalin Trifan , Ilarion Grigorici si multi, multi altii.

Reprezentantii echipei Audio Class Drift Team din Piatra Neamt: Catalin Trifan si Ilarion Grigorici au avut clasari foarte bune la acest eveniment ! Catalin s-a clasat pe locul 4 in sesiunea de calificari iar Ilarion pe locul 8.

La finalul competitiei Catalin a ocupat primul loc pe podium dupa ce a trecut pe rand in top 16, 8 , 4 de piloti din Romania si in finala duelandu-se cu un pilot participant din Bulgaria. Ilarion s-a clasat in Top 8 la finalul competitiei.

Foto transmise de Asociatia Profesionista de Drift  „Audio Class Drift Team”

Tags: , , , , , , , , , ,

Category: Altele, Prima pagina

Citește articolul precedent:
Raport de cursă Rotax MAX Challenge Grand Finals 2017 – Portimao

Finala internațională Rotax s-a încheiat weekendul trecut cu deja consacrata competiție MAX Challenge Grand Finals. Kartodromul Algarve din Portugalia a...